Zaloguj się:

Blog

Import przesyłek czyli sprowadzenie przesyłki do Polski – kurier UPS

W kilku zdaniach przedstawię możliwości przewozu przesyłki z krajów europejskich do Polski.

Wielu naszych klientów Pack4you ma swoich kontrahentów poza Polską. Często firmy w Polsce bazują na częściach które są produkowane np w Niemczech lub we Włoszech. Gdy prowadzimy sklep internetowy z towarem niszowym oferujący niesztampowy towar zaopatrzenie pozostaje na sprowadzenie go do Polski przesyłką kurierską. Niekiedy zdarza się że klient / nadawca nie posiada umowy na transport międzynarodowy. Wówczas przesyłkę taką można zrealizować w pack4you.pl. Gdy towar zostanie już opłacony i solidnie zapakowany jest kilka dróg w jaki sposób możemy taką przesyłkę zrealizować.

Kurierem UPS

Najszybciej, z odbiorem jeszcze tego samego dnia (po weryfikacji kodu pocztowego) – z wpisaniem do godziny 12:00 kurierem UPS odbiory realizujemy w większości obszarów UE. Jeśli wybieramy przesyłkę lotniczą to możliwa jest dostawa na kolejny dzień roboczy (po sprawdzeniu doków pocztowych). W przypadku przesyłki drogowej UPS realizuje z Włoch i Wielkiej Brytanii i Hiszpanii w 4 dni robocze, z Francji, Belgii i Holandii w 3 dni robocze i Niemiec, Czech w 2 dni robocze.

Przykładowa realizacja przesyłki z Włoch kurierem UPS

W godzinach porannych nasz klient w Polsce zgłosił zapotrzebowanie na produkt lub część do maszyny. Naszym dostawcą jest firma we Włoszech. Po zalogowaniu na stronie pack4you składamy zlecenie przesyłki. Podczas składania zlecenia ważne jest aby wpisać poprawny adres odbioru przesyłki wraz z aktualnym numerem telefonu i osobą kontaktową. Po kontakcie z nadawcą proszę ustalić gdzie jest przesyłka, często adres firmowy nie jest równoznaczny z magazynem gdzie wydawany jest towar. Adres wpisywanego odbioru przesyłki wskazujemy faktyczny, gdzie przesyłka pozostaje do odbioru. W zleceniu wskazujemy godziny do odbioru. Proponujemy wpisywać najszerszy przedział pełnych godzin np. 12:00 – 16:00. Kierowcy w tym przypadku wiedząc o sjestach zaplanują podjazd po 14:00. Po zatwierdzeniu zlecenia, należy sprawdzić wpisane dane zlecenia i zatwierdzić. Pojawia się okno do sposobu płatności : przelew lub płatność PayU. Proponujemy szybką płatność PayU. Ten sposób płatności spowoduje automatyczne powiadomienie nas o płatności oraz wygenerowanie faktury (warunek, poprawny wpisany numer NIP oraz nazwa firmy bez znaków tj "" lub nawiasów). Po opłaceniu prosimy oczekiwać na etykietą którą wysyłamy na maila. W porównaniu z innymi brokerami Pack4you.pl posiada opcję automatycznego planowania odbioru u kuriera UPS w innych krajach (wyjątek jest Słowacja – tam należy telefonicznie powiadomić autoryzowanego partnera UPS – numer tel wskazujemy z wysłaniem etykiety). Inni brokerzy tylko wysyłają etykietę i sam nadawca musi planować odbiór. Pack4you zrobi to automatycznie za nadawacę. Kierowca zostanie skierowany po odbiór przesyłki jeszcze tego samego dnia. Czynności kierowcy to tylko podjazd po paczkę. Nadawca musi przygotować i zabezpieczyć przesyłkę oraz wydrukować etykietę. W godzinach wieczornych powinien pojawić się skan wyjazdu. Na paczkę oczekujemy około 3 dni robocze z północnej części Włoch do 4 dni roboczych z południa Włoch.

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.