Zaloguj się:

Blog

Kurier międzynarodowy – kto to taki?

Kurier międzynarodowy – kto to taki?

Znaczenia pojęcia kurier chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać. Ale tak na wszelki wypadek przypomnijmy, że kurier to inaczej posłaniec lub goniec. Z definicji jest to osoba, która została wyznaczona do niezwłocznego dostarczenia pod wskazany adres różnych przesyłek, dokumentów, czy paczek. Kurier może być krajowy lub międzynarodowy. Czym różni się kurier międzynarodowy od kuriera krajowego?

Co to są usługi kurierskie?

Aby wyjaśnić różnicę między kurierem międzynarodowym, a kurierem krajowym, warto dowiedzieć się na czym w ogóle polegają usługi kurierskie, które również i my oferujemy. Usługi kurierskie oznaczają po prostu transport kurierski. Dostarczamy bezpośrednio przesyłki pod wskazany, konkretny adres. Podstawową definicję usług kurierskich znajdziemy w Ustawie o łączności z dnia 23 listopada 1990 roku. Mianem kurierskich określa ona usługi nie posiadające charakteru powszechnego, a polegające „na zarobkowym, przyspieszonym przewozie i doręczaniu w gwarantowanym terminie przesyłek”. Taka była pierwsza, prawna definicja usług kurierskich. Wskazana Ustawa została zastąpiona w 2003 roku przepisami Prawa pocztowego, ale definicja usług kurierskich nie została w żaden sposób znowelizowana. Dzisiaj natomiast pojęcia „kurier”, „kurier międzynarodowy i krajowy”, a także „usługi kurierskie” mają dość potoczne i luźne zabarwienie. Stosuje się je przede wszystkim w terminologii konkretnej branży usług kurierskich.

Poczta a kurier międzynarodowy i krajowy

Usługi kurierskie są jednak zdecydowanie inne niż usługi pocztowe. Różnią się przede wszystkim innowacyjnością, zdecydowaną specjalizacją oraz świetnym i elastycznym dostosowaniem się do potrzeb, a także zmieniających się preferencji klientów. Działamy zgodnie z zasadą: klient nasz Pan! Nasi kurierzy międzynarodowi i krajowi zawsze są dostosowywani „pod” klienta. Poza tym są to usługi bezpieczne i szybkie – szybsze od listu wysyłanego nawet priorytetem. Podlegają też prawu. Określają je krajowe lub międzynarodowe przepisy przewozowe, na podstawie których wyznaczana jest odpowiedzialność firmy kurierskiej. Poza tym usługi kurierskie, które zawsze firmy wykonują na podstawie umowy z klientem – jest nią list przewozowy - poza standardowym transportem oraz dostarczeniem przesyłek, proponują szerokie możliwości dodatkowych opcji. Dlatego też wybór kuriera międzynarodowego na dostarczenie przesyłki za granicę jest idealnym rozwiązaniem – pewnym i szybkim.

Co wyróżnia kuriera międzynarodowego?

Kurier może funkcjonować jako kurier krajowy lub kurier międzynarodowy, ponieważ świadczone przez firmy usługi są realizowane na postawie krajowych i międzynarodowych przepisów przewozowych. Przesyłek międzynarodowych dotyczą międzynarodowe konwencje, a także rozporządzenia oraz ustawy, które regulują ten typ przesyłania towarów. Kurier międzynarodowy działa przede wszystkim naziemnie, czyli poprzez transport kołowy. Częstym jednak środkiem dostarczenia przesyłki jest samolot. Tak realizuje się przesyłki poza Europę w kierunku Kanady, USA, Australii, Azji. A w Europie są dostarczane na przykład do Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Norwegii. Transport lotniczy gwarantuje też sprawne i szybkie dostarczenie przesyłki do celu, nawet jako przesyłki ekspresowej. Tak naprawdę kurier międzynarodowy dociera do najdalszych zakątków świata, a przesyłka trafia do adresata w ciągu zaledwie kilku dni roboczych, a samą paczkę można nadać w kilka minut korzystając z przyjaznego systemu elektronicznego, który znajduje się na stronie na przykład Pack4You.

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.