Zaloguj się:

Blog

Potwierdzenie nadania przesyłki w czasie epidemii

 

Praca kurierów i system logistyczny wymaga obiegu dokumentów przewozowych. Kurierzy potwierdzają odbiory przesyłek, a także skanują przy dostawie. Obecna sytuacja epidemiczna ogranicza czynności w tym zakresie. Kurierzy mogą poprosić o dostarczenie przesyłki pod wskazane miejsce lub pozostawią przesyłkę do samodzielnego odbioru. Taki rozwiązanie jest związane aby ograniczyć kontakt z pracownikami firm kurierskich lub nie przemieszczały się w budynku w poszukiwaniu adresu lub miejsca nadania/ dostawy przesyłki.

Pozostaje kwestia uzyskania potwierdzenia nadania i dostawy przesyłki. Wiele firm kurierskich stosuje praktykę bez dotykową – to znaczy nadawca pozostawia paczkę, paletę w wyznaczonym miejscu wraz z dokumentem nadania i prosi o podpisanie, ważne aby własnym długopisem. W przypadku dostawy kurier prosi o nazwisko aby wpisać w system skanów. W przypadku nadania i dostawy kierowca nie ma obowiązku okazania legitymacji ani dowodu osobistego. Jest to związane z ochroną danych osobowych. Można natomiast poprosić o numer rejestracyjny auta które dostarczyło przesyłkę lub odebrało. Najlepiej wykonać zdjęcie auta i faktu załadunku przesyłki.

 

Taka dokumentacja pomoże w potwierdzeniu odebrania lub dostawy przesyłki z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny w obecnym czasie pandemii.

 

Z pozdrowieniami Pack4you

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.