Zaloguj się:

Blog

Świadczenia usług kurierskich w czasie pandemii.

 

Świadczenia usług kurierskich w czasie pandemii.

 

Bieżąca sytuacja dotyka każdego człowieka. Ograniczenia w przemieszaniu się oraz brak dostępu do zakupu towarów w sklepach stacjonarnych sprawił, że zakupy codzienne realizujemy w sklepach internetowych. W takiej sytuacji firmy transportowe stają przed nowym wyzwaniem.

Bezpieczeństwo pracowników firm kurierskich jest w tym przypadku nadrzędne. Firmy zaopatrzyły kierowców w środki ochrony osobistej tak aby zwiększyć bezpieczeństwo kurierów. Paczki są dezynfekowane na etapie sortowania w magazynach.

Etap doręczenia. Najistotniejszym i najważniejszym jest końcowy etap, a mianowicie bezpieczne doręczenie.

Firmy kurierskie proszą o informowanie jeśli adresat jest na kwarantannie, przesyłka pozostanie w magazynie do czasu zakończeni okresu kwarantanny. Jeśli adres nie jest objęty kwarantanną istnieją przypadki doręczenia:  pozostawienia przed drzwiami budynku, od razu za ogrodzeniem lub dostawa do punktów nadawczo/ odbiorczym firmy kurierskiej. Kurierzy nie mają obowiązku dostaw przesyłek pod drzwi. W przypadku budynku wielokondygnacyjnego firmy kurierskie upraszają, aby kierowcy nie korzystali z wind, po kontakcie z adresatem ustalany jest odbiór przed budynkiem. W przypadku adresów firmowych kierowcy zazwyczaj odbierają z jednego punktu (np portiernia), tak aby nie poszukiwać przesyłki i nie przemieszczać się po biurze lub magazynie. Wszystko jest podyktowane zminimalizowaniem kontaktu kierowcy z wieloma osobami.

W przypadku odbiorów i dostaw firmy kurierskie rezygnują z pisemnych potwierdzeń.  Niektórzy przewoźnicy zawieszają również dostawy z usługą pobrani. Przewoźnik DPD zachęca do płatności kartą w terminalu u kierowcy. W przypadku nadawania przesyłek zachęcamy do samodzielnego wydrukowania dokumentów i etykiety tak aby ograniczyć kontakt z kurierami i usprawnić ich pracę.

Do doręczeniu przesyłki zalecamy jej umycie płynem dezynfekującym i dokładne umycie rąk.

Reasumując zakupy w drogą on-line oraz dostawa firmą kurierską są bezpieczne, wymagają jednak wzmożonej czujności i zachowania zasad higieny. Ze względu na ilość przesyłek w obiegu należy też uzbroić się w cierpliwość. Niekiedy przesyłki są dostarczane w ciągu 2 dni roboczych poza zakresem czasu przewidzianego przez przewoźnika. Jest to spowodowane ilością paczek, a niekiedy brakiem kierowców do obsługi takiej ilości przesyłek. Okres oczekiwania na przesyłek można porównać z sezonem przedświątecznym z grudnia.

Dziękujemy za zrozumienie.

 

Z poważaniem

Pack4you

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.