Zaloguj się:

Jak nadać paczkę do Niemiec

Z nami wysyłka każdej paczki, nie jest problemem, w tym artykule pokażemy jak poprawnie wypełnić nasz formularz aby poprawnie i bezpiecznie nadać przesyłkę do Niemiec.

Na początek otwieramy formularz nadania paczki.

W pierwszym etapie akceptujemy regulamin, wpisujemy swój adres email, datę nadania oraz ilość przesyłek.

Następnie z dostępnych opcji wybieramy "Paczki z Polski" i przechodzimy do następnego etapu klikając przycisk "Dalej".

W tym etapie musimy podać wszelkie dane nadawcy i odbiorcy aby paczka dotarła do Niemiec dokładnie tam gdzie chcemy. Wypełnianie elektronicznego formularza zamiast mozolnego ręcznego wypisywania druków jest dużo wygodniejsze i w razie pomyłki łatwo skorygować błąd bez zbędnych skreśleń bądź przepisywania całości na nowo, unika się w ten sposób również błędów związanych z błędnym odczytaniem adresu bądź nazwiska.

Nie możemy zapomnieć aby wybrać odpowiedni kraj doręczenia przesyłki z rozwijanej listy. W momencie kiedy jesteśmy pewni, że wszystkie pola adresowe są wypełnione prawidłowo używamy przycisku "Dalej".

W kolejnym etapie nadawania naszej paczki do Niemiec wpisujemy wszelkie informacje o naszej przesyłce, jej wymiary i wagę. Jest to o tyle istotne, że dane te są później weryfikowane w magazynach firm kurierskich, a w przypadku wykrycia niezgodności nadawca jest obciążany dodatkowymi kosztami.

Musimy również zaznaczyć pole, gdzie potwierdzamy, iż zapoznaliśmy się z listą rzeczy wyłączonych z przewozu.

Następnym krokiem jest potwierdzenie zamówienia, pokazują się już konkretne ceny od przewoźników. Poniżej widzimy wszystkie dane jakie wprowadziliśmy w poprzednich etapach, dzięki temu jeśli gdzieś się wkradł błąd to teraz możemy go z łatwością wyłapać.

Jeśli zdecydowaliśmy się na konkretną ofertę od firmy kurierskiej to wybieramy ją i klikamy "Potwierdź i wyślij", teraz zostaje już nam tylko opłacenie zamówienia i oczekiwanie na kuriera, który przyjedzie zabrać naszą paczkę do Niemiec.