Zaloguj się:

ZASADY REALIZACJI ZLECEŃ

 1. UPS wysyłka tego samego dnia roboczego - zamówienie i zaksięgowana wpłata z reguły do godziny 12, dokładne terminy odbiorów i dostaw, można sprawdzić w zakładce czas dostawy. Odbiór można zaplanować z reguły w 4 h przedziale czasu. Etykieta wysyłana jest na maila (wymagana zwykła drukarka do wydruku etykiety). Koszt etykiety przywiezionej przez kuriera 32 PLN. W przypadku importu paczek z niektórych państw, Nadawca zobowiązany jest zamówić telefoniczny odbiór przesyłki na infolinii UPS (np. USA, Australia, Grecja, Chiny, niektóre kraje UE) Jeśli nie ma takiej możliwości zalecamy wykupić etykietę. Prosimy wpisywać wagę jako liczby całkowite zaokrąglone w górę.
  Prosimy zaznaczać opcję dostawy na adres prywatny.
  Informujemy o wprowadzeniu przez UPS opłaty 10 PLN w krajach UE za odbiór przesyłki.
  Ogólne zasady realizacji zleceń: INFORMACJE UPS
 2. RABEN odbiór na następny dzień - zamówienie i zaksięgowana wpłata przesłane do godziny 15:00, dzień roboczy wcześniej (bez sobót, niedziel).  Odbiory planowane w ciągu 1-2 dni roboczych. W przypadku wysłania zapłaty po tym terminie, prosimy o kontakt w celu sprawdzenia możliwości. List przewozowy wysyłany jest na maila. Wymagana jest drukarka do jego wydruku.
  Ogólne zasady realizacji zleceń: INFORMACJE RABEN

 3. Broker GLS następnego dnia roboczego - zamówienie i zaksięgowana wpłata do godziny 22:00. Przesyłki odbierane z innego kraju niż Polska, muszą być opłacone do 12:30, dzień roboczy poprzedzający zlecenie. Odbiór między 9 -18 osoby prywatne, 9-16 firmy. Kurier przywozi etykiety na paczki. Brak gotowości w dniu odbioru może wiązać się z anulowaniem zlecenia - koszt zgodnie z cennikiem 10 PLN. W przypadku wysyłki do Hiszpanii i Portugalii prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia czy dany kod pocztowy jest obsługiwany. Brak oferty importowej ze Szwajcarii, usługa zawieszona. 
  Ogólne zasady realizacji zleceń: INFORMACJE GLS

 4. DPD dwie możliwości odbioru:
  Odbiór tego samego dnia (tylko wysyłka z Polski) - wymagany wydruk etykiety, zlecenie opłacone do 12 :00 (odbiory planowane 12:00 - 16:00 brak możliwości po 16:00 oraz wskazywania godzin w krótszym przedziale czasowym np do 15:30 lub po 14:00)
  Na następny dzień roboczy:
  - kurier przywozi etykiety na paczki
  - zamówienie i zaksięgowana wpłata do godziny 22:00.
  Przesyłki odbierane z innego kraju niż Polska, muszą być opłacone do 16:00, dzień roboczy poprzedzający odbiór. Odbiór między 9 -18 osoby prywatne, 9-16 firmy. Brak gotowości w dniu odbioru może wiązać się z pustym podjazdem - koszt zgodnie z cennikiem 13 PLN.Brak możliwości transpotu przesyłkek prywatnych poza UE (np. Szwajcaria, Norwegia)- tylko firma/firma. 
  Ogólne zasady realizacji zleceń: INFORMACJE DPD

 5. Kurier SUUS - Zlecenie opłacone do godziny 15 dzień roboczy poprzedzający odbiór. Odbiory planowane w ciągu 1-2 dni roboczych.
  List przewozowy wysyłany jest na maila. Wymagana drukarka do jego wydruku.
  Możliwe dopłaty w spedycji międzynarodowej
  - auto z windą - minimum 10 % więcej
  - POD - 28 PLN
  - dostawa do osoby prywatnej
  - dostawa do centrum
  - magazynowanie

 6. Kurier Erontrans - Zlecenie opłacone do godziny 15 dzień roboczy poprzedzający odbiór
  List przewozowy wysyłany jest na maila. Wymagana drukarka do jego wydruku.
  - Odbiór i dostawa  między 8-16. Termin do 2 dni roboczych odbiór, do 2 dni roboczych dostawa.
  - Pusty podjazd koszt 40 PLN
  - Konieczne podanie uwag typu winda, ograniczenia wjazdu, godziny dostaw

 

 1. Pobrania
  UPS około 7 dni roboczye przesyłki krajowe,
  7-14 dni robocze przesyłki międzynarodowe
  Erontrans około 15 -21 dni robocyche (Zwroty pobrań jest uzależnione są od terminu rozliczenia przewoźnika - obecnie występują opóźnienia ze zwrotem pobrań), Fedex DHL około 10 dni robocze.

 2. Przesyłki za pobraniem UPS, DPD, DHL, Fedex
  Przesyłki paczkowe UPS, broker GLS, brak możliwości wysyłki na paletach
  Przesyłki krajowe paletowe i ponadgabarytowe DHL, FEDEX, Erontrnas
  Przesyłki dłużycowe Erontrans
  Przesyłki paletowe międzynarodowe Raben, wycena indywidualna
  Palety międzynarodowe Raben SUUS Hellman
  Palety poza Unię - Raben, SUUS

 3. Faktury wysyłane są w terminie od 7 do 10 dni roboczych od realizacji zlecenia.

 4. Listy przewozowe są wydawane w dni robocze od 8-16.

Jeśli firma kurierska udostępnia monitorowanie przesyłki w Internecie. Nadawca otrzymuje link do jej śledzenia, gdzie po numerze może ją monitorować, reagować na jej status.
Wycena dotyczyny dozwolonych kwot ubezpieczenień i innych usług. W przypadku wpisania wyższych kwot ubezpieczeń lub usługi niż oferowane, zlecenie nie możliwe do realizacji, formularz wycenia bez tych usług.

Prosimy na paczkach wpisywać numer przesyłki oraz kraj doręczenia.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami pakowania paczek.

W przypadku przesyłek poza Unię, prosimy się o zapoznanie z zasadami odpraw celnych w zakładce wsparcie.

Nie gwarantujmy kontaktu telefonicznego przez kuriera. A wskazanie godziny odbioru/dostawy jest sugestią i nie są one gwarantowane. Proponujemy wskazywanie przedziału czasu na odbiór przesyłki 12-16:00.   

W przypadku pytań służymy pomocą.

 

Informujemy, 

Pack4you informuje, że nie jest nadawcą SMS o prośbie dopłat za przesyłki. Wszelkie tego typu przypadki proszę o zgłaszanie mailowe na nasz mail, a SMS bezpiecznie wykasować. Bezwzględnie nie otwierać linku do płatności. Wszelkie ewentualne informacje o dopłatach są rozsyłane mailowo i są poparte fakturą po weryfikacji przesyłki przez przewoźnika.

Z poważaniem

Pack4you