Zaloguj się:

Pobyt w Anglii

Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do Anglii. Ilość osób, które zmienia miejsce zamieszkania znacząco wzrosła w ostatnich latach, widać to szczególnie w branży transportowej.

Argumenty, które przyczyniają się do takiego rozwiązania, to nadzieja na szybkie i łatwe znalezienie pracy, wyższe pensje, wysoka stopa życia. Niestety są również minusy takie jak: rozłąka z rodziną i znajomymi, czy perspektywa uciążliwej przeprowadzki. Jednak przy odpowiednim przygotowaniu całość możne zamknąć się w kilku tygodniach, po których wszelkie sprawy logistyczne i biurokracyjne będziemy mieli z głowy.

Praktyczne rady dla osób wyjeżdżających do Anglii

Po przyjeździe, kiedy mamy już nasz stały adres (może to być nawet wynajmowane mieszkanie), musimy się udać do banku aby otworzyć konto, jednak większość banków, wymaga posiadania jakiegoś rachunku na nasze nazwisko z tym z adresem, może to być dowolny rachunek np. za telefon.

Możemy również wymienić nasze prawo jazdy na brytyjskie, choć nic nie stoi na przeszkodzie aby nadal używać polskiego. Jednak czasem dobrze jest mieć jakiś, akceptowalny w urzędach, brytyjski dokument. Żeby to uzyskać, wystarczy wypełnić druk D1, dostępny w każdym urzędzie pocztowym oraz wysłać go ze zdjęciem paszportowym, dotychczasowym prawem jazdy, paszportem i potwierdzeniem wpłaty 50 funtów do Royal Mail Special Delivery na adres: DVLA, Swansea, SA99 1BT. W ciągu dwóch tygodni powinniśmy otrzymać przesyłkę z paszportem oraz naszym nowym prawem jazdy.

Kontakty w najbliższymi

Polacy, którzy przylatują do Wielkiej Brytanii, zwykle planują swój pobyt na dłużej, może na to wskazywać fakt, że wykupują nieruchomości oraz to, iż na emigracji wzrasta wskaźnik urodzeń.
Bywa i tak, iż na wyjazd decydują się nasi bliscy. Dlatego też wiele z Państwa ma potrzebę wysłać, do przebywającej daleko rodziny, paczkę do Anglii lub prezent.

Wybierając ofertę przesyłki paczek do Anglii należy również zwrócić uwagę czy przesyłki są ubezpieczone czy jest możliwość doubezpieczenia, lub czy nie ma ograniczenia wartości wysyłanych paczek np tylko do 150 PLN, bo w tym może okazać się, że tyle uzyskamy w przypadku zagubienia lub zniszczenia paczki.

Otrzymana od Państwa paczka, na trudnej emigracji, jest dla bliskich niezwykle ważna i cenna. Na szczęście dziś jest ogólnodostępny Internet oraz telefony komórkowe.