Zaloguj się:

Przesyłki dłużycowe

Wysyłka przesyłek dłużycowych jest trudniejsza niż standardowych paczek mieszczących się w parametrach obwód plus najdłuższy bok nie przekraczający 3m.

Należy pamiętać, że kurier broker GLS przesyła paczki o najdłuższym bok do 2m, a kurier UPS do 270cm, a kurier DPD do 175 cm. Jak więc wysłać przesyłkę, której długość przekracza te wymiary, jak na przykład wiązki, pręty, żaluzje?

Dlatego w ofercie Pack4you pojawiła się opcja wysyłki przesyłek dłużycowych za pośrednictwem kuriera Erontrans. W przypadku tego kuriera najdłuższy bok nie może przekroczyć 4m, waga 200 kg (w przypadku dłuższych prosimy o indywidualne zapytanie).  Realizowane są w nich serwisy dodatkowe jak pobranie gotówki za towar do 5000 PLN (+17 zł do ceny zlecenia). Przesyłki dłużycowe muszą być prawidłowo zapakowane, mimo długości zalecane jest opakowanie kartonowe i wzmocnienie deską, wypełnienie. Jest to niezbędne, żeby transport był bezpieczny. W przypadku wagi przesyłek powyżej 30 kg, paczka musi być przystosowana do sortowania mechanicznego, czyli przeładunku wózkiem widłowym, czyli mieć np podstawkę, paletę pod wymiar towaru.