Zaloguj się:

Wysyłka paczki kurierem

Wysyłka paczek za pomocą firm kurierskich to niezwykle wygodna i szybka i przede wszystkim bezpieczna forma transportu. Kurier przyjeżdża do domu i niweluje to problem stania w długich kolejkach w punktach pocztowych. W naszej ofercie znajdą Państwo wygodne formy nadania paczki. Jeśli nie posiadacie Państwo drukarki do wydrukowania listu, możecie wybrać opcję wysyłki z przywozem etykiety przez Kuriera.

Nie należy martwić się wypisywaniem listów, ponieważ gotowy wyślemy Państwu na mail, wystarczy go tylko wydrukować i okleić paczkę. Należy pamiętać, żeby być gotowym na przyjazd kuriera i wydrukować wszystkie dokumenty takie jak etykiety czy listy, przed jego przyjazdem.

Posiadany list przewozowy należy przykleić do opakowania przesyłki np, w koszulce do dokumentów, jeśli jednak nie mamy jak tego zrobić, można przekazać go kurierowi, a on przyklei go za pomocą specjalnej koszulki do etykiet. Jeśli nie posiadacie Państwo drukarki do wydruku etykiety, można wykupić opcję: przywóz etykiety przez kuriera, lub proponujemy wybrać kuriera broker GLS, który przywozi etykiety.

W przypadku zamawiania kuriera w godzinach przedpołudniowych może zdarzyć się tak, że zjawi się on już tego samego dnia lub nawet w ciągu godziny. Dlatego lepiej najpierw zapakować paczkę, a dopiero później zamówić kuriera.

Istotne są też informacje dla osoby odbierającej paczkę.

Należy zarezerwować sobie trochę czasu i być tego dnia w miejscu doręczenia przesyłki.

Czasem niektóre typy przesyłek wymagają wylegitymowania osoby odbierającej, dlatego dobrze jest mieć pod ręką jakiś dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty). O tym fakcie powinien poinformować nadawca bądź kurier. Państwa przesyłki są traktowane z niezwykłą ostrożnością, przeładowywane są na monitorowanych magazynach, jednak zawsze może zaistnieć jakieś zdarzenie losowe, dlatego w momencie dostawy, dobrze jest sprawdzić paczkę czy nie ma uszkodzeń zewnętrznych, mimo że nie można jej rozpakować przed podpisaniem odbioru, to wiele uszkodzeń można stwierdzić już na pierwszy rzut oka. W przypadku poszarpanego opakowania, zalania cieczą bądź dziur w opakowaniu należy niezwłocznie zgłosić to kurierowi i spisać protokół szkody.

Po podpisaniu odbioru paczki, Odbiorca ma prawo sprawdzić paczkę przy odbiorze, kurier ma obowiązek poczekać i w razie uszkodzenia spisać protokół szkody.