Zaloguj się:

Blog

Bezpieczne pakowanie paczek.

Bezpieczne pakowanie paczek.

W pierwszej kolejności przygotuj przedmiot który powinien być wysłany. Znajdź pudełko kartonowe większe niż przedmiot o odpowiedniej grubości i odpowiednio sztywne, aby nie uległo zgnieceniu.

Pakowanie kartonu odbywa się w kolejności od największego przedmiotu do najmniejszego, tak aby dobrze wypełnić wolną przestrzeń. Każdy oddzielny element przesyłki powinien być zapakowany w folię pęcherzykową. Warstwa folii powinna mieć około 5 cm.

Odległość od ścianki kartonu do przedmiotu nie powinna być mniejsza niż 5 cm. Zwiększa to bezpieczeństwo przedmiotu przed przebiciem z zewnątrz. Dobrze jeśli zapakowany karton nie posiada wolnych przestrzeni w środku
Przemieszczanie się wewnątrz może spowodować uszkodzenie wysyłanego przedmiotu.

Cały karton powinien być zabezpieczony folią stretch oraz oklejony szarą taśmą samoprzylepną o odpowiedniej szerokości (najlepiej 48 mm). Warto taśmą okleić również krawędzie kartonu tak aby nie przetarły się podczas sortowania i karton nie otworzył się.

Karton po spakowaniu powinien być regularny bez wystających elementów i wybrzuszeń na ściankach. Etykietę adresową umieszczamy na boku przesyłki o największej powierzchni tak aby ułatwiło sortowanie. Naklejona etykieta powinna być na płaskiej powierzchni. Warto poza etykietą opisać przesyłkę adresem oraz numerem przesyłki.

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.