Zaloguj się:

Blog

Kurierskie przesyłki do Hiszpanii

Kurierskie przesyłki do Hiszpanii

Hiszpania? Pierwsze skojarzenie jest z popularną wakacyjną destynacją, krajem pełnym słońca, smakowitej kuchni śródziemnomorskiej oraz ciepłego morza. Ale Polacy nie tylko chętnie jeżdżą do Hiszpanii. Mają tutaj też liczne kontakty biznesowe. W Hiszpanii żyje również dość liczna polonia. I kolejna ważna cecha to położenie geograficzne tego kraju, czyli bliskość północnej Afryki. Nic więc dziwnego, że Hiszpania jest naturalnym kierunkiem dla firm kurierskich z Polski, które przewożą różne przesyłki do Hiszpanii.

O Hiszpanii słów kilka

Hiszpania leży zachodniej części Europy. Jej stolicą jest Madryt – trzymilionowe miasto. Inne znane miasta to: Barcelona, Walencja, Sewilla, Saragossa czy Malaga. Hiszpania należy do najchętniej odwiedzanych krajów na świecie ze względu na wspaniałe zabytki i ciepły, śródziemnomorski klimat, a także piłkę nożną, która jest na najwyższym światowym poziomie. Półwysep Iberyjski - chociaż Hiszpania to nie tylko stały ląd, ale także wyspy –Baleary: Ibiza, Majorka czy Wyspy Kanaryjskie - oblewają od północy i zachodu wody Oceanu Atlantyckiego, a od południa Morza Śródziemnego. Rozległe terytorium sprawia, że przesyłki do Hiszpanii najlepiej i najpewniej można wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej, która dostarczy je szybko i bezpośrednio pod wskazany adres.

W jakim czasie dotrze paczka do Hiszpanii?

Przesyłka do Hiszpanii z Polski oraz z Hiszpanii do Polski, dzięki temu, że obydwa kraje znajdują się w Unii Europejskiej oraz należą do strefy Schengen nie trwa długo. Czas maksymalnej dostawy to 2-5 dni robocze. W ciągu dwóch dni docierają przesyłki ekspresowe. Zwykłe kurierzy dostarczają maksymalnie w ciągu 5 dni. Wszystko zależy od tego, jaki ma adres docelowy przesyłka do Hiszpanii oraz jaka została wybrana jej opcja doręczenia. Najszybciej zostanie przekazana paczka w dużych miastach, wolniej dociera na prowincję. Dostawa paczki ekonomicznej trwa zdecydowanie dłużej niż przesyłki do Hiszpanii, która została nadana ekspresowo. Ale obojętnie czy jest to paczka ekspresowa, czy też przesyłka ekonomiczna – można śledzić jej drogę od momentu nadania do chwili dostarczenia pod wybrany adres. Zamówienie kuriera, nadanie paczki, a nawet obliczenie jej wartości odbywa się online na panelu firmy kurierskiej. Tutaj też można należy zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi pakowania i oznaczania przesyłek do Hiszpanii.

Zakazane przesyłki do Hiszpanii

Wiadomo powszechnie, że nie każdy towar, który chcemy wysłać – jest legalny tzn. dozwolony prawem i przepisami w danym kraju. I tak jest na całym świecie. Pamiętajmy więc, że należy przestrzegać przepisów, a także bardzo dokładnie poznać regulamin firmy kurierskiej, za pośrednictwem której chcemy nadać przesyłkę do Hiszpanii. A na stronach firm kurierskich zawsze można znaleźć aktualny wykaz zakazanych towarów. Warto również przed samą wysyłką sprawdzić, jakie są aktualne przepisy celne. Do Hiszpanii nie można przede wszystkim wwozić towarów niebezpiecznych. Za takie są uznane na przykład materiały wybuchowe, substancje trujące i toksyczne. Przesyłki do Hiszpanii nie mogą zawierać żadnych fajerwerków ani rtęci. Nie może w nich też być łatwo psującej się żywności, broni czy dzieł sztuki. Zakazane jest również wysyłanie pieniędzy, biżuterii, a także próbek biologicznych.

 

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.