Zaloguj się:

Blog

Na czym polega transport palet?

Na czym polega transport palet?

Jedną z nowoczesnych możliwości przekazywania wszelkich paczek i towarów jest transport przesyłek paletowych. Transport palet to najczęściej tak zwany transport drobnicowy, ale nie tylko. Na paletach mogą być przekazywane duże paczki, ciężkie towary i takie, które mają nietypowe kształty i gabaryty. Jak się odbywa i kto może z tej usługi skorzystać?

Co to jest drobnica?

Drobnicą określa się towary, które mają postać niewielkich pakunków. Mogą to być kartony, paczki, a także wszelkie skrzynie i worki. Taki towar zazwyczaj dla bezpieczeństwa oraz łatwiejszego rozładunku przy pomocy wózków widłowych, umieszcza się na specjalnym podłożu czyli paletach, które następnie ładuje się na ciężarówki, statki lub do samolotów. I tak odbywa się standardowo transport palet.

Dlaczego transport palet jest dobrą opcją przekazywania paczek?

Dlaczego taki sposób jest dobrą opcją przekazywania paczek? Ponieważ transportowanie palet odbywa się szybko i bezpiecznie. Palety są wytrzymałe, drewniane i specjalnie przygotowane. Może to być półpaleta, europaleta, paleta przemysłowa czy specjalistyczne palety o zróżnicowanych i nietypowych wymiarach. Transport palet gwarantuje przede wszystkim prosty załadunek i bezpieczne przemieszczanie samego towaru. Do załadunku stosuje się tu wózki widłowe lub popularne paleciaki. Sprawnie załadowany i zabezpieczony towar dociera bez uszczerbku pod wskazany adres. Poza tym z tej formy przesyłek mogą skorzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Wystarczy potwierdzić taką możliwość na stronie firmy kurierskiej.

Inne zalety transportu palet

Poza tym transport palet staje się coraz bardziej atrakcyjnym i popularnym sposobem dostarczania przesyłek. Choćby ze względu na możliwość skorzystania z opcji błyskawicznej dostawy typu “dziś odbiór, dziś dostawa”. Dzięki niej paczka dociera do odbiorcy w dniu, w którym została nadana, ewentualnie na drugi dzień rano. Firmy kurierskie oferują taki serwis lokalnie (na terenie danej miejscowości), transport palet krajowy – realizowany na terenie całej Polski, a także serwis międzynarodowy. Tutaj dostarczenie paczki odbywa się – w zależności od miejsca docelowego – drogą naziemną, transportem lotniczym lub morskim.

Bezpieczna paczka paletowa – dobre pakowanie

Odpowiednie zapakowanie towaru gwarantuje jego bezpieczne dostarczenie. I niezależnie od tego, jaka przesyłka zostanie nadana, trzeba ją dobrze zabezpieczyć. Dotyczy to również przesyłek w transporcie paletowym. Tutaj ważne jest, aby towar nie wystawał poza granice palety. Nie może też przekraczać jej maksymalnej wysokości. Produkty można zabezpieczyć folią typu stretch, natomiast ostre narożniki - kawałkami styropianu. Artykuły muszą być równomiernie rozłożone na palecie. W ten sposób zostanie zachowana jej stabilność. Gdy mamy do czynienia z towarem wyjątkowo delikatnym lub kruchym, należy umieścić odpowiednią informację w widocznym miejscu na przesyłce. Jest to informacja dla kuriera, by z przesyłką obchodzić się ostrożniej. Pamiętajmy też o takiej zasadzie, że nadawca paczki – czy to będzie zwykła paczka, czy transport palet - zawsze odpowiada za właściwe jej zabezpieczenie.

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.