Zaloguj się:

Blog

Paczki do Niemiec, czyli o tym, jak wysłać rarytas na Zachód

Paczki do Niemiec, czyli o tym, jak wysłać rarytas na Zachód

 

Jeszcze nie tak dawno, bo w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, my Polacy byliśmy adresatami i odbiorcami paczek do Polski z Niemiec, czyli między Polską a NRD i RFN. Od naszych dalekich rodzin, przyjaciół i znajomych przychodziły „rarytasy” tj. sery, szynka w puszce, proszek do prania czy dobre mydła. Statystyki od kilkunastu lat zmieniły się i obecnie to Polacy wysyłają paczki do Niemiec w znacznie większej ilości niż zachodni sąsiedzi do Polski. Jak pewnie i bezpiecznie wysłać paczkę za zachodnią granicę Polski?

 

Bezpiecznie wysyłamy paczki do Niemiec

 

Wysyłamy nasze polskie specjały kulinarne tj. ser biały, różnego rodzaju twarożki, kiełbasy, pasztety, ogórki kiszone, grzybki marynowane i oczywiście polskie alkohole. Kryształy, które w latach osiemdziesiątych sprzedawaliśmy po całej Europie, wyszły już z mody, ale zastąpiły je cenione wyroby ceramiczne i porcelana. Taka paczka do Niemiec z porcelaną, oczywiście musi być bezpieczna, tj. wysyłana zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa przewozowego. A paczki z żywnością muszą być profesjonalnie zapakowane i dostarczone szybko. W naszych usługach nawet najcenniejsze i najbardziej kruche przedmioty są przesyłane z gwarancją nieuszkodzenia. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Za niewiele większe stawki niż podstawowe, wysyłamy paczki do Niemiec w opakowaniach niestandardowych. Ze szczególną rozwagą i czujnością traktujemy paczki z napisem „Ostrożnie”. Wyślemy też Twoją paczkę do Niemiec, jeśli nawet zabrakło na niej odpowiedniej etykiety, ponieważ zrobimy ją za Ciebie! Jednak zawsze przed oddaniem paczki kurierowi warto zapoznać się z zasadami jej pakowania – dokładne dane są na stronach każdej firmy kurierskiej. U nas znajdziecie je w tym miejscu https://www.pack4you.pl/zasady-pakowania .

 

Jak szybko dostarczane są paczki do Niemiec?

 

Czas dostarczenia paczki do zachodniego sąsiada Polski zależy od adresu, a także wagi i rozmiaru przesyłki. Im większa i bardziej skomplikowana przesyłka, tym transport będzie dłużej trwał. Warto skalkulować sobie wszystko i samemu obliczyć czas dostawy na stronie internetowej danego przewoźnika. Standardowe paczki do Niemiec trafiają nie dłużej niż w ciągu dwóch dni roboczych. Nadane ekspresowo mogą być dostarczone do adresata już na następny dzień. Czas, w którym Twoja paczka do Niemiec dotrze na miejsce określisz w łatwy sposób tutaj: https://www.pack4you.pl/nadaj-przesylke# .

 

Nasze najdziwniejsze zlecenia

 

Co dziwnego chcieli nasi kliencie wysłać w paczce do Niemiec? Zawsze pytają o to dziennikarze, pewnie też chcielibyście wiedzieć. Jeden z naszych klientów chciał przesła

małego aligatora, niestety nie było to możliwe, bo transport zwierząt, dzikich zwierząt jest obwarowany zupełnie innymi przepisami. Ale spełniliśmy niecodzienne życzenie innego klienta, który chciał dostarczyć swojej dziewczynie studiującej w Dreźnie, pudełko jej ulubionych lodów rzemieślniczych o smaku wędzonych śliwek. Pudełko zostało zapakowane w specjalny izolujący temperaturę materiał i dodatkowe opakowanie ... lody dotarły na miejsce i zostały zjedzone! I takie są te obecne paczki do Niemiec.

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.