Zaloguj się:

Blog

Przesyłki kurierskie z i do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Przesyłki kurierskie z i do Wielkiej Brytanii po Brexicie

 

Z końcem roku 2020 zakończył się okres przejściowy w wymianie handlowej pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią na starych zasadach. Do końca roku 2020 pomiędzy UE a Wielką Brytanią przedsiębiorstwa mogły prowadzić handel bez barier handlowych wiązanych z odprawami celnymi, zaś osoby prywatne mogły swobodnie wysyłać paczki z upominkami do rodziny, która zamieszkuje Wyspy Brytyjskie.

Od 01.01.2021 zakończył się okres przejściwy i zowiazane z tym stare zasadu w handlu.

Obecnie przesyłki muszą przechodzić odprawę celną. Istnieją dwie drogi wysyłki towarów przesyłki.

Pierwsza możliwość to wysyłka jako prezent / próbka i tutaj przesyłka podlega uproszczonej odprawie celnej. Do przesyłki dołączona jest karta odprawy celnej oraz faktura proforma. Karta odprawy celnej zawiera podstawowe informację związane z odprawą np. Jaki to przedmiot i w jakim celu jest wysyłany. Koniecznie trzeba zaznaczyć czy w cenę towaru jest wliczony koszt transportu czy nie. Te informację należy zaznaczyć w odpowiednich rubrykach. Konieczny jest władno ręczny podpis i data, a w nagłówku dokumentu numer przesyłki. Drugim dokumentem jest faktura proforma. Na fakturze wartość jest towaru z przesyłki w tym przypadku jest ustalnona do wartości 15GBP. Uwaga wartość towaru jest weryfikowana przez agenta celnego. Jeśli wartość jest przekroczona lub ilość wskazuje na obrót handlowy, przesyłka jest przekazywana do pełnej odprawy celnej.

Pełna odprawa celna jest drugą możliwością wysyłki dla towarów o wartości powyżej 15GBP lub z przeznaczeniem handlowym. W tym przypadku należy do przesyłki dołączyć następujące dokumenty: Numer EORI , Upoważnienie do agencji celnej, kartę odprawy celnej oraz fakturę sprzedarzy towaru. Ważne informację w sprawie wystawienia faktury/ co powinna zawierać w języku polskim i angielskim:

  • informację czy w cenę towau jest wliczony kosz transportu jeśli nie jest osobnym punktem na fakturze

  • skrót incoterm DAP oraz z wisanym miejscem doręczenia i krajem – określenie rozliczenia za opłaty celne. Odbiorca opłaca cło i podatek i odprawę importową.

  • Waluta

  • waga towaru, jednostkowa oraz przeliczenie całości

  • packing list lub dokument WZ

  • kraj pochodzenia towaru

Proszę o zwrócenie uwagi czy do towaru został doliczony podatek vat. W chwili dostawy do przesyłki będzie doliczony podatek vat. Klient / odbiorca przesyłki może opłacić podwójnie podatek.

 

 

 

Zapraszam do zapytań cenowych i czas realizacji poprzez zapytania klikając na naszej stronie www. Zakładkę „Kontak“

 

 

 

--

Z pozdrowieniami

__________________Pack4you

www.pack4you.pl

tel. 607 339 032

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.