Zaloguj się:

Blog

Przesyłki niestandardowe do Niemiec

Przesyłki niestandardowe Niemiec

 

Czym jest paczka nieastandardowa? Zdaża się gdy mamy w planach wysykę paczki ale jej kształt lub wymiary nie są w stanie objąc standardowych przesyłek mieszczących się w kartonie. Często próbujemy skonstruwać własny karton, ale nieudolne próby powodują że albo przewoźnik doliczy bardzo wysokie dopłaty lub zostanie ona zwrócona do nadawcy na jego koszt. Paczki niestandardowe to najczęściej dłużyce, wiązki czyli długie paczki, ale małe w przekroju np karnisz 275x15x15 cm. Do paczek niestandardowych zaliczyć można wysyłkę roweu, wózka, fotelika lub opon samochdowych. W przypadku części samochdowych jest to odrębny temat gdyż wielu przewoźników wyklucza z transportu cześci samochdowe.

Specyfika firm kurierskich polega na tym, że nie każda firma posiada takie same standardy paczek. Niekiedy paczki o długości powyżej 100 cm są już standardem lub paczki o wadze powyżej 31,5 kg. Niekiedy przewoźnik wlicza wagę wymiarową do 31,5 kg. Z całą pewnością można powiedzieć, że paczka niestandardowa to przesylka która nie jest zapakowana w regularny karton o prostych ścianach, bez wybrzyszeń. Należy też zwrócić uwagę czy z paczki nie wystają elementy, np fragment taśmy pakowej , foli strech itd. Nie można również łączyć ze sobą paczkek tak o równych wymiarach jak i mniejszą paczkę doklejamy do więkrzej. Przesyłka standardowa to taka która stanowy całość, bez wystających elementów i o prostych sześciu ścianach.

Podsumowując azadbajmy o właściwe zapakowanie przesyłek. Jest to warunek utrzymania odpowiednio niskiej ceny transportu oraz bezpieczeństawa transportu naszej przesyłki. Częste uszkodzenia zdarzają się z niewłaściwego zapakowania przesyłek. Zdecydowanie lepiej wysłać kilka lżejszych paczek niż oscylować przy maksymalnych wymiarach które wskazuje przewoźnik do podjęcia. Paczka lekka i foremna jest łatwiejsza w sortowaniu, a i dla kierowcy łatwiej nią operować przy załadunku i dostawie.

Gdy jednak mamy do wysyłki części samochodowe np opony wówczas bezpieczniej i korzystniej może okazać się rozwiązanie wysyłki na palecie lub innym nośniku umpożliwiającym przeładunek. Zapraszam do wyceny takiej przesyłki poprzez kliknięcie zakładki „Kontakt“ - „zapytanie o cenę“. W godzinach pracy biura odpowiadamy do 15 min.

Zapraszam.

Pack4you

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.