Zaloguj się:

Blog

Szybka wysyłka palet do Niemiec

Szybka wysyłka palet do Niemiec

Masz paczkę wielkogabarytową do Niemiec, a może kilka paczek do wysłania i nie bardzo wiesz, co z nim zrobić? Jak dostarczyć je szybko i skutecznie do adresata? Nie idź na pocztę. Skorzystaj z międzynarodowego transportu palet. Szybka wysyłka palet do Niemiec – co to jest?

Międzynarodowy transport paletowy

Najprościej temat ujmując, jest to przewóz towarów, który odbywa się z określonego punktu załadunku do miejsca jego rozładunku na terenie całego świata. Taki transport uwzględnia różne formy przewozowe. Wszystko zależy od oczekiwań przede wszystkim zleceniodawcy, a także kosztów czy samego typu ładunku lub miejsca dostawy. W transporcie paletowym używa się platformy, która jest przenośna paleta. Można na niej przewozić towar lub magazynować. Po stronie zleceniodawcy jest prawidłowe przygotowanie palet, a także odpowiednie zabezpieczenie towarów i przygotowanie dokumentów przewozowych, które są dostępne na stronach internetowych firm kurierskich. Firma transportowa przewozi paczki i zajmuje się właściwym dostarczeniem przesyłek. Wysyłka palet do Niemiec oraz do innych państw zawsze jest odpowiednio ubezpieczona.

Przewóz ładunków a prawo miejscowe

Międzynarodowy transport paletowy różni się od krajowego przede wszystkim tym, że firma kurierska musi znać przepisy prawne, jakie obowiązują w danym państwie. Niektóre zasady są usystematyzowane – w tym wymiary standardowych europalet czy dopuszczalne obciążenia na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej. Dlatego wysyłka palet do Niemiec nie jest dzisiaj skomplikowana i może odbyć się w błyskawicznym niemal tempie.

W jaki sposób są dostarczane przesyłki?

Transport paletowy ma trzy możliwości dostarczenia ładunku - drogą morską, lądową i powietrzną. Wszystko zależy od decyzji zleceniodawcy w tym obszarze to docelowe miejsce dostarczenia ładunku, termin oraz koszty realizacji danego zlecenia. Do przejazdu drogowego stosowane są palety drewniane. W transporcie lotniczym jest to odmiana tektury falistej. Podczas transportu drogą morską dodatkowym zabezpieczeniem są nadstawki. Wysyłka palet do Niemiec – z racji niewielkiej odległości – zachodni sąsiad Polski – odbywa się drogą kołową czyli lądową.

Zakres dodatkowych usług - wysyłka palet do Niemiec

Konkurencja na rynku międzynarodowego transportu paletowego jest bardzo duża. Do Niemiec Polacy wysyłają mnóstwo towarów i paczek, równie częste są wysyłki palet do Niemiec. Dlatego też zleceniodawca może wybierać dowolnie między najlepszymi propozycjami dla realizacji jego potrzeb. Warto zawsze zdecydować się przede wszystkim na sprawdzonego, a także pewnego partnera – firmę kurierską. Decydują o tym koszty wysyłki palet do Niemiec, ale i marka kurierska. Należy więc brać pod uwagę doświadczenie, cenę i czas dostawy, a ten nie zawsze jest taki sam u wszystkich zleceniobiorców. O terminie dostawy palet decyduje przede wszystkim miejsce docelowe i czy jest odpowiedni magazyn. Najszybsza wysyłka palet do Niemiec dociera do dużych miast takich jak na przykład Berlin czy Hannover, gdzie są odpowiednie magazyny – zlecenie może być wykonane w ciągu 24-48 godzin.

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.