Zaloguj się:

Blog

Szybki sposób na wysłanie paczki do Anglii

Szybki sposób na wysłanie paczki do Anglii

Jeszcze do niedawna jedyną możliwością wysłania paczki do Wielkiej Brytanii było udanie się do konkretnej placówki pocztowej i wysyłka towaru za jej pośrednictwem. Jednak nic nie stoi w miejscu. Świat się zmienia, a wraz z nim świat przesyłek. Jak inaczej można wysłać paczki do Anglii?

Kurierem do Anglii

Przede wszystkim paczki, wysyłane do Wielkiej Brytanii, są dostarczane tam w taki sam sposób, jak przesyłki kurierskie na terenie Polski. I wcale nie kosztują krocie. Zajmują się tym profesjonalne firmy kurierskie takie jak Pack4You. Aby zamówić kuriera, wystarczy więc zadzwonić do firmy przesyłkowej lub po prostu zalogować się do odpowiedniego serwisu internetowego. Paczki do Anglii mogą nadawać indywidualni klienci, firmy i instytucje. Tu nie ma żadnych granic ani obostrzeń, a profity są namacalne. Paczki bowiem, które są wysyłane kurierem, kosztują mniej niż te, które dostarcza standardowa poczta.

Jak skutecznie i bezpiecznie dostarczyć paczkę do Anglii?

Swoją paczkę można wysłać korzystając bezpośrednio z usług niemal każdej firmy kurierskiej lub skorzystać z atrakcyjnych usług np. Pack4You. Ceny usług kurierskich nie są niskie – warto wziąć to pod uwagę zamawiając wysyłkę w konkretnej formie. Skuteczna metoda oszczędności to skorzystanie ze sprawdzonego pośrednika, który oferuje usługi renomowanych firm przewozowych. Klient musi jedynie zarejestrować się na stronie, wybrać odpowiednią usługę, zamówić kuriera, no i przekazać mu swoją, opłaconą uprzednio paczkę do Anglii.

Rejestracja w serwisie online

Rejestracja w serwisie jest bardzo łatwa. Po jej wykonaniu trzeba dodać garść informacji o samej paczce do Anglii. Wskazać jej rodzaj, podać dane nadawcy i odbiorcy. Bardzo ważne są informacje o wadze paczki do Anglii oraz jej wielkości. Następnie trzeba wybrać firmę kurierską, zatwierdzić zamówienie, wydrukować odpowiednie dokumenty, jakie są wskazane w serwisie i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki są odbierane u klienta i dostarczane bezpośrednio pod adres dostawy. Gdyby zaistniały jakiekolwiek wątpliwości, można zawsze zadzwonić lub wysłać e-mail.

Jakie są koszty wysłania paczki do Anglii?

Każda paczka jest wyceniana indywidualnie, a jej koszt zależy od wielu czynników. Warto na stronie skorzystać z kalkulatora i poznać koszty przesyłki. Wszystko jest uzależnione od typu przesyłki, jej wagi, a także rozmiaru, wartości czy samego miejsca docelowego. Im paczka do Anglii będzie większa i co za tym idzie – więcej ważyła – tym przesyłka będzie droższa. Podobnie jest z wartością paczki. Dla cennej paczki warto wykupić ubezpieczenie, a to wiąże się z większym kosztem nadania. Warto też pamiętać, że listy zdecydowanie mniej kosztują niż paczki do Anglii. Cenę kształtuje też sama firma kurierska, sposób pracy kurierów, lokalizacja magazynów – koszty dojazdu do klienta, podwykonawcy itd., ale są to czynniki, na które zamawiający nie ma wpływu. Dlatego warto sprawdzić ofertę kilku firm kurierskich, zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z ich usług.

Jaki jest czas dostarczenia paczki do Anglii?

 

Maksymalny czas dostarczenia paczek do Anglii wynosi do 4-5 dni roboczych. Ważny tutaj jest sam moment nadania paczki. Przekazując przesyłkę w piątek, zostanie dostarczona w przyszłym tygodniu, a ostateczny termin wydłuży się o weekend. Czas dostarczenia paczki do Anglii liczy się w dniach roboczych.

 

 

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.