Zaloguj się:

Blog

Szybkie i tanie przesyłki do Włoch

Szybkie i tanie przesyłki do Włoch

Słoneczna Italia kojarzy się ze wspaniałymi wakacjami przepełnionymi słońcem, ciepłem, turkusowym morzem i niesamowitymi zabytkami oraz jedną z najlepszych na świecie kuchni. Ale we Włoszech mieszkają też Polacy, którzy tu pracują i żyją. Polska z Włochami również współpracuje na poziomie gospodarczym, więc przekazywanie paczek do Włoch nie powinno nikogo dziwić. Kto oferuje szybkie i tanie przesyłki do Włoch?

Jak wysłać przesyłkę do Włoch?

Przekazywanie przesyłek pod wskazany adres za granicą to nic trudnego. Można zawsze pójść na pocztę i nadać paczkę lub list tradycyjną drogą. Ale czy ten sposób jest najlepszy, najszybszy i najtańszy? Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług kuriera, który bezpośrednio od nadawcy odbierze przesyłki do Włoch (może to być jedna, ale może być kilka). Wystarczy wejść na stronę Pack4You lub firmy kurierskiej, skorzystać z prostego panelu i nadać przesyłkę. Taka paczka lub list zostaną dostarczone w bezpieczny sposób pod wskazany adres. Zaletą kurierskich przesyłek do Włoch jest też to, że nadawca może śledzić ich drogę od momentu nadania do odbioru.

Jakie koszty?

O koszty pyta każdy nadawca. Tutaj wyjaśniamy, że cena nadania paczki czy listu zawsze jest uzależniona od cennika, który ma dana firma kurierska. Bardzo istotne są również gabaryty i waga przesyłki. Warto też pamiętać, że firmy kurierskie organizują logistykę nieco inaczej, co też ma wpływ na samą realizację usług. Waga i rozmiary przesyłek wpływają przede wszystkim na sposób magazynowania, jak również i sortowania. Dlatego im jest cięższa, a także i większa przesyłka do Włoch, tym więcej będzie kosztowała. Najtańsza jest przesyłka listowa. W koszty wlicza się też odległość, jaką ma do pokonania przesyłka. Do bliższych regionów dostarczenie przesyłek jest tańsze. Ostateczna cena też zależy od tego, czy zostały wybrane jakieś usługi dodatkowe. Jedną z nich jest ubezpieczenie.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do Włoch?

Czas czasowi nie jest równy. Dlaczego? Ponieważ zależy on od kilku czynników. Najważniejszym i pierwszym czynnikiem, jaki brany jest pod uwagę podczas dostarczenia przesyłek jest odległość, którą musi pokonać przesyłka do Włoch. Im dystans dla paczki jest większy, tym czas jest zdecydowanie dłuższy. Ale można go skrócić, zamawiając tak zwane doręczenie priorytetowe. Przesyłki do Włoch priorytetowe realizuje się zazwyczaj w ciągu 1-3 dni. Standardowa paczka wysłana kurierem do Italii doręczana jest zazwyczaj w czasie kilku dni roboczych. Jest to termin od 3 do 5-ciu dni. Warto też wziąć pod uwagę różne zdarzenia losowe, które mogą stać się niezależną od nikogo przyczyną przedłużenia dostarczenia przesyłki kurierskiej. Bo czy mamy wpływ na przykład na katastrofy naturalne, strajki, czy wypadki drogowe? Czas doręczenia przesyłki do Włoch zależy także od miejsca jej doręczenia. Do największych włoskich miast tj. Rzymu, Mediolanu, Palermo lub Wenecji paczki docierają szybciej, niż na włoską prowincję.

Z Pack4You twoja przesyłka dotrze do Włoch bezpiecznie i szybko. Sprawdź sam!

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.