Zaloguj się:

Blog

Wytyczne Ministerstwa Rozwoju dla pracy branży kurierskiej w okresie pandemii.

Poniżej prezentujemy wytycznie dotyczące nadawania i odbierania przesyłki od klientów stanowiące o bezpieczeństwie pracy:

 

- Zapewnienie bezdotykowej obsługi podczas procesu odbierania/nadawania przesyłek poza oddziałem

- Obowiązek zasłaniania ust i nosa przez pracowników - kurierów, listonoszy a także zachęcanie adresatów przesyłek do zasłaniania ust i nosa przy kontakcie z kurierem, niezależnie od miejsca odbioru przesyłki.

- Obowiązek korzystania przez pracowników ze środków ochrony osobistej zapewnionych przez pracodawcę, a sprzyjających minimalizacji ryzyka rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.

- Ograniczenie kontaktu fizycznego m.in. poprzez niepodawanie dłoni na przywitanie.

- Przestrzeganie zawieszenia obowiązku uzyskania pokwitowania odbioru przesyłki kurierskiej, oraz - w zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące prawo – możliwie szerokie stosowanie alternatywnych form potwierdzenia doręczenia innych przesyłek wymagających potwierdzenia doręczenia.

- Maksymalne ograniczenie przypadków przekazywania przedmiotów (w tym skanerów, długopisów) podczas procesów odbierania i nadawania przesyłek.

- Ograniczenie wszelkich formalności pisemnych np. przy składaniu reklamacji.

- Zachęcanie klientów do płatności za przesyłki za pobraniem w formie bezgotówkowej.  

- Podczas przyjmowania gotówki zalecane jest używanie rękawiczek przez pracowników lub stosowanie środków dezynfekujących.

- O ile nie stoi to w sprzeczności z charakterem usługi, zniesienie lub ograniczenie do niezbędnego minimum obowiązku oczekiwania przez pracownika - kuriera na sprawdzenie przesyłki przez odbiorcę.

____

Pack4You

Wiemy, że to nie tylko przesyłki

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.