Zaloguj się:

Blog

Zmiany w naliczaniu podatku Vat, za towary spoza UE

Od 1 lipca następują zmiany w podatku VAT UE i poza UE

Jeśli importujesz przesyłki spoza UE to informacja jest dla Ciebie, gdyż ma to wpływ na cenę końcową produktu. Zmiany dotyczą opodatkowania (podatek VAT) produktów spoza Uni Europejskiej do wartości 22 EUR. Do tej pory produkry były zwolnione z podatku. Od 1 lipca 2021 koniecznie należy sprawdzić czy do produktu został doliczony podatek VAT. Jeśli nie został to możesz być obciążony przy dostawie w formie pobrania. Do podatku przewoźnik może doliczyć koszt odprawy celnej importowej lub wyższy gdy odprawa okazała się na tyle skompilkowana że wymagała dodatkowych procedur. Np tłumaczenia, lub ekspoertyzy.

Do przeprowadzenie odpra wimportowych uruchomiona jest platforma IOSS, wyjaśnia jak postępować zgodnie z prawem przy sprowadzaniu towatów:

https://www.podatki.gov.pl/vat/wyjasnienia/rejestracja-do-procedury-unijnej-oraz-nieunijnej-oss-i-procedury-importu-ioss/

 

Zmiany także dotyczą też rozliczania VATu w handlu internetowym. Od 1 lipca 2021 r. firmy, które prowadzą transgraniczną handel przez internet, mogą spodziewać się dużych zmian w zakresie rozliczania podatku VAT. Po pierwsze, nie będą musiały rejestrować się w każdym kraju członkowskim, do którego sprzedają, bo wszelkie formalności związane z VAT załatwią w jednym punkcie kompleksowej obsługi. Po drugie, stawka podatku za każdym razem będzie naliczana zgodnie z zasadami kraju klienta w miejscu dostawy, co zlikwiduje nierówne traktowanie między transakcjami wewnątrzunijnymi, a tymi spoza UE.

 

Najczęście dodatkowymi kosztami można szostać obciążoym gdy:

- brak dokumentacji, tłumaczenia, fachowa ekspertycza

- wartość towaru przekracza 150 EUR

- brak rejestracji na platformie IOSS

Dodatkowe opłaty zostaną pobranie przy dostawie przez kurierów.

 

 

Pack4you

Certyfikaty

Obsługa transakcji

Newsletter

Wpisz swój email aby otrzymywać informacje na temat aktualnych promocji oraz nowej oferty.